Фудбалот не е доминантен, но е најброен во Супер типот на Sport Life (Фото)

По подолго време, фудбалот не е домаинантен во Супер типот на Sport Life, но е убедливо најброен помеѓу четирите спорта коишто се застапени. Осум фудбалски натпревари, по три од кошарката и хокејот и два тениси, се дел од понудата со зголемени квоти на Sport Life за вторник.

Најголемо внимание привлекува евролигашкиот натпревар помеѓу Црвена ѕвезда и Фенербахче, за којшто зголемени квоти за победа има за двете екипи. Секако, тука е и дуелот од завршниот АТП Мастерс во Торино помеѓу Новак Ѓоковиќ и Јаник Синер.

Фудбалски натпревари има од Алжир, Англија, Шкотска, Велс и Бразил.

- Оглас -

Најнови вести