Ѓаволски се проблемите на Белгија, Лукаку ќе ја пропушти првата фаза во Катар

Ромелу Лукаку сигурно нема да игра за Белгија на првите два меча на Мундијалот во Катар, а неизвесен е настапот на главниот голгетер на Црвените ѓаволи и за последниот меч во фазаа по групипротив Хрватска.

Белгијците се надеваат дека Ромелу ќе биде фит за дербито со Коцкестите, а ќе го нема на дуелите со Мароко и Канада.

Проблем плус за еден од фаворитите на Мундијалот е поразот од Египет во Генералката за Катар со 1:2 и острите критики за избраниците на Роберто Мартинес дека се далеку од посакуваната форма за да се победи на ваков тежок турнир.

 

- Оглас -

Најнови вести