Германска легенда даде гол со ножички, а има 69 години (Видео)

Клаус Фишер даде гол со ножички во полуфиналето на СП 1982, сега даде уште поубав и го предизвика Гери Линекер да го направи тоа.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *