Гладен е за голови по карантинот – Ѓорѓев пак погоди во најефикасната сезона во кариерата

Македонскиот репрезентативец го постигна и четвртиот гол на четвртиот меч по долгата пауза и има просек од погодок по меч во најдобрата сезона во кариерата.

Слични вести...