Го погодивме зицерот на денот – Драма на „Сент Џејмс парк“, Њукасл и Астон Вила пак одиграа од 0-2 гола (Видео)

Њукасл се спаси од пораз против Астон вила во последен миг со голот на Лакселс во 94. минута, во драматичен меч и финиш со два погодоци во последните минути.

Со автоголот на Кјеран Кларк во 86. минута поведоа гостите, откако топката по ударот со глава на Оли Воткинс го погоди стоперот на домаќините и од пречката заврши во голот на Дубравка.

Двете екипи повторно одиграа меч скромен со голови, или од 0-2 по 11-ти пат по ред, а на неколку часа пред почетокот на мечот нашиот предлог беше да се одигра токму тој тип за коефициент од 1.60 во Sport Life.

Автоголот на Кларк можете да го погледнете ОВДЕ.

Астон Вила остана на деветтото место во Премиерлигата со 41 бод, а Њукасл е 16-ти со 28 бода.