Годините ништо не му можат: Нова блескава партија на Џејмс и нов пораз на Лејкерси (ВИДЕО)

Леброн Џејмс игра фантастично и во 37-мата година од својот живот.

Кошаркарот на Лос Анџелес лејкерс имаше уште еден блескав натпревар, но неговиот тим забележа нов пораз, и тоа од Сакраменто со 125:116.

Леброн имаше учинок од 34 поени, седум скокови и шест асистенции, но повторно тој не можеше сам да го носи својот тим.

Во дербито на вечерта, Бруклин нетс победија на гостувањето кај Чикаго булс со 138:112, а надобри кај победничкиот тим беа Кевин Дурант со 27 и Џејмс Харден со 25 поени.

Лука Дончиќ имаше дабл-дабл учинок од 21 кош и 11 скокови во поразот на својот тим Далас кај Њујорк никс од 108:85.

НБА

Индијана пејсерс – Бостон селтикс 100:119

Филаделфија 76-ерс – Шарлот хорнетс 98:109

Вашингтон визардс – Орландо меџик 112:106

Атланта хокс – Мајами хит 91:115

Њујорк никс – Далас маверикс 108:85

Сан Антонио спарс – Хјустон рокитс 124:128

Јута џез – Кливленд кавалирс 91:111

Чикаго булс – Бруклин нетс 112:138

Сакраменто кингс – Лос Анџелес лејкерс 125:116

- Оглас -

Најнови вести