Ѓоковиќ доби дрес од Кирил Лазаров (Фото)

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ, во својата колекција на трофеи, подароци и признанија, од сега го има и дресот на најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров.

„Македонскиот новинар Бошко Тасиќ кој присуствува на отвореното првенство во тенис Serbia Open 2022 денес на најдобриот светски тенисер Novak Djokovic во знак на почит му врачи подарок дрес од капитенот и воедно селектор на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров“, стои на Фб страната на Лазаров.

- Оглас -

Најнови вести