Ѓоковиќ: Фала Македонија! (Видео)

Македонецот Димитар Бадев во живо го следеше финалето на завршниот тениски Мастерс во Торино, а по мечот успеа да дојде до шампионот Новак Ѓоковиќ и притоа од Новак извлече благодарност од него до сите фанови кои ги има во Македонија.

Додека му даваше автограм на Димитар, Новак кажа: „Фала Македонија“.

- Оглас -

Најнови вести