Ѓоковиќ го надигра Надал, Шпанецот побегна од шанса за реванш

Наместо првпат во историјата на тенисот двајцата најдобри да играат меѓусебе два меча во еден ден, Надал се откажа.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *