Гол е, не е гол, битно Ѕвезда си освои бод кај Партизан (Видео)

Партизан и Црвена ѕвезда ремизираа 1-1 во вечното белградско дерби. „Црно-белите“ се тие коишто може да жалат што не победија, бидејќи имаа водство, но не го сочуваа до крајот. Рикардо Гомез во 33-тата минута одлично продре и од околу 20 метри биеше неодбранливо.

Предноста на Партизан беше сè до 73-тата минута, кога Ѕвезда изведе корнер. Боаче со глава биеше, голманот Стојковиќ ја одбрани топката, но по асистенција на судијата кој е позади голот, главниот арбитар досуди дека топката ја поминала гол линијата и дека е погодок. Во Србија го нема системот ВАР, ниту гол-технологијата, па затоа мораше да се верува на одлуката на судијата.

https://youtu.be/t7NahPJJ6jU

По ова реми, Црвена ѕвезда остана лидер на табелата, но по седум победи по ред, сега прв пат не ги освои сите три бодови. Партизан од 9 меча сега има 20 бодови, колку што собра и Раднички Ниш.

- Оглас -

Најнови вести