Гол вреден за „Пушкаш“ падна во Сараево: Навивачите „полудеа“, коментаторот во транс (видео)

Мајсторскиот погодок на Омар Пршеш донесе израмнување на Вележ во дуелот против грчиот АЕК, што предизвика вистински земјторес на трибините на „Грбавица“ во Сараево.

Фудбалерот на домашниот тим со многу чувство шутираше од околу 25 метри, како да го маѓепса голманот на АЕК и ги „фрли“ навивачите во транс. Ниту коментаторот не можеше да поверува на колку добар гол посведочи.

FK Velež [1] – 1 AEK FC – Omar Pršeš Great Goal 14′ from soccer

- Оглас -

Најнови вести