Голчиште на Барди против Хетафе (Видео)

Енис Барди постигна прекрасен гол од слободен удар на гостувањето кај Хетафе, со што на Леванте му донесе предност од 1-0. За Барди, ова е прв гол сезонава, и со тој погодок во 60 минута, на тимот од Валенсија му донесе нови три бода.

Погледнете потврда дека Барди е еден од најдобрите изведувачи на слободни удари во светот:

https://youtu.be/mRo80IENxOs

- Оглас -

Најнови вести