Голема драма во Бахреин – Се запали болидот на Грожан, францускиот се извлече од пламенот без повреда (Видео)

Голем инцидент ја прекина трката за Големата награда на Бахреин на самиот почеток, а глетката беше стравична по експлозијата на болидот на Хас, што го вози Ромеин Грожан.

И буквално гореше автомобилот на Грожан, кој за среќа не е повреден. Трката во моментов е во прекин и се очекува да продолжи.

Дојде до судир веднаш во првиот круг на самиот старт од трката, а болидот на Грожан се заби во заштитната ограда и ведна се запали.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести