Голман жестоко го провоцираше Шаќири, но кој последен се смее, најслатко се смее (Видео)

Швајцарскиот фудбалер со косовско потекло Џердан Шаќири покажа голема ладнокрвност и искуство при изведувањето на пенал на меч против Минесота јунајтед од Купот на лигите.

Голманот го провоцираше Шаќири и неколку пати му рече: „Немаш мадиња“. Шаќири успешно го изведе пеналот, го испрати голманот на другата страна и му даде гол, а прославувајќи го погодокот, на голманот Дејн Ден Клер му порача друг пат да не зборува толку.

https://twitter.com/i/status/1684851329829638144

- Оглас -

Најнови вести