Голманот „се изгоре“ од топката, па ја пушти да влезе во гол (Видео)

Голманот на аргентинскиот прволигаш Сентрал Кордоба, Диего Родригес, направи огромен кикс со кој му дозволи на Росарио да поведе со 1-0, но, за среќа на чуварот на мрежата на домашните, неговите соиграчи подоцна дадоа изедначувачки гол, па смешно примениот гол не значеше и пораз.

Голот е запишан како автогол на голманот. Погледнете ги најинтересните моменти од средбата и киксот на голманот на Кордоба:

 

- Оглас -

Најнови вести