Голот и одбраната на колото во СЕХА се на македонските тимови (Видео)

Ракометната СЕХА-лига ги избра најубавиот гол и најатрактивната одбрана во колото, а и двете признанија се за членови на макединските екипи Металург, односно Вардар.

Страхиња Станковиќ од Војводина тргна во контранапад и излезе сам пред Калифа Гедбан, имаше чиста ситуација за гол, но новиот чувар на мрежата на Вардар покажа зошто е донесен во редовите на поранешниот европски првак.

Металург загуби на гостувањето во Загреб, кај тимот на тренерот Лино Червар, но покажа дека знае да игра атрактивно. Погледнете ја мајсторската асистенција на голманот Мартин Томовски и одличната завршница на Анте Токиќ.

- Оглас -

Најнови вести