Ѓорѓев и Димитриевски се разминаа, Рајо го победи Грасхоперс

Младинскиот репрезентативец на Македонија пристигна со Грасхоперс на турнирот во Мадрид, но голманот на Рајо Валјекано, Димитриевски, не го дочека бидејќи е со селекцијата А.

Слични вести...