Ѓорѓи Христов: Фудбалот е најголем подарок за Англичаните на Боксинг деј

Нашиот поранешен репрезентативец има играно два меча на големиот фудбалски ден на Островот и на едниот од нив постигна и гол, а за читателите на Спорт Манија раскажува што значи Боксинг деј за Англичаните.

Слични вести...