Грми во Краков, а за кого – ЗА МАКЕДОНИЈА (Фото)

Македонската навивачка Фаланга веќе го „окупираше“ Краков, градот во кој нашата ракометна репрезентација вечерва го игра првиот меч од Мундијалот против Норвешка.

Во пабот кој е одреден како фан зона за нашите навивачи, атмосферата веќе е одлична. Се пејат песни за Македонија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести