Гром удри на сред терен, двајца фудбалери загинаа, а двајца се во тешка состојба

Двајца фудбалери загинаа, откако беа погодени од гром за време на пријателски меч во областа Манјанси во кенискиот округ Киси.

По еден загинат има од двете екипи, а уште двајца фудбалери се во потешка состојба и се префрлени во болница.

Оваа информација на  “Citizen Digital” ја потврдија и од фудбалската федерација на Кенија.

- Оглас -

Најнови вести