Гвардиола го нападна четвртиот судија, навивачите бараат најстрога казна од ФА (Фото)

Манчестер сити со пресврт во второто полувреме успеа да дојде до тешка победа на гостувањето кај Лутон од 1-2. “Граѓаните“ за само три минути, во 62-рата и 65-тата минута, успеаја да направат комплетен пресврт. Сепак, тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, веројатно лут од негативата, влезе во вербална расправа со четвртиот судија после завршувањето на првото полувреме.

Навивачите во Англија се гневни на однесувањето на тренерот на Манчестер сити и бараат од ФА најстрога казна за Гвардиола.

Откако неговите фудбалери успеаја да го свртат резултатот, каталонецот на клупата на Манчестер сити му испрати бакнеж на четвртиот судија. Останува непознато што беше причината.