Хајдук ќе побара од Трајковски да се согласи на раскин на договорот

Хрватските медиуми тврдат дека сплитски Хајдук, после разочарувачката сезона во која имаа големи амбиции, летово ќе се разделат со голем број фудбалери, а на „црната листа“ на играчи на кои не сметаат е и Александар Трајковски.

Македонскиот репрезентативец има дадено еден гол на десет меча (само двапати беше стартер, игра во просек по 34 минути по меч), па Хајдук ќе се обиде да му го раскине договорот, како и на уште двајца играчи.

Ќе си одат и играчи на кои им истекуваат договорите и играчи кои се позајмени.

- Оглас -

Најнови вести