Халанд му даде гол на Челзи со половиот орган, ова е неговиот коментар (Видео)

Екипите на Челзи и Манчестер сити одиграа спектакуларен натпревар кој заврши без победник, 4-4. Ерлинг Халанд постигна два погодока, а посебно внимание привлече со голот во 47-мата минута, кој го постигна со половиот орган. Тој по натпреварот вели дека ова му се случува првпат во кариерата.

„Никогаш претходно немам постигнато гол со мад*њата. Ова е пресвртница“, кусо прокоментира Халанд по натпреварот.

- Оглас -

Најнови вести