Хаос во финалето на Африканскиот куп за играчи со ампутирана нога (Видео)

Африканскиот фудбалски куп на нации за играчи со ампутирана нога заврши на скандалозен начин. Во финалето, репрезентацијата на Гана со 2:1 го победи Мароко, а по завршувањето на мечот се случи инцидент.

Дел од фудбалерите на двата тима влегоа прво во вербален, а потоа и во физички конфликт. Во општата тепачка беа користени и патериците кои им помагаат при движењето.

- Оглас -

Најнови вести