Хаос во Грција, навивачите на Олимпијакос фрлаа молотови коктели по кошаркарите на Панатинаикос (Видео)

Навивачите на Олимпијакос предизвикаа хаос пред првиот натпревар од финалето на плејофот во грчкиот кошаркарски шампионат против лутиот ривал Панатинаикос.

Во салата „Мир и пријателство“, домашните навивачи, кошаркарите на Панатинаикос ги пречекаа со камења, факели и молотови коктели!

 

 

- Оглас -

Најнови вести