Хаотично дерби во БиХ: Мостарските ривали понудија од се по малку, мечот трипати беше прекинуван (Видео+Фото)

Мостарското дерби помеѓу Вележ и Зрињски понуди буквално од сè по малку. Натпреварот кој го добија домашните со 3-0, дури трипати беше прекинуван. Првиот прекин го предизвикаа навивачите на Зрињски кои се судрија со полицијата, а следните два беа „дело“ на домашните навивачи.

Тие најпрво истакнаа транспарент со спорна содржина на којшто имаше кукаст крст, усташки симбол, Давидова ѕвезда и полов орган, па мораше дури и фудбалерите на Вележ да интервенираат и да ги молат навивачите транспарентот да биде отстранет.

Третиот прекин беше кога навивачите на Вележ имаа пиротехничко шоу, а дел од факлите или ракетите завршија на теренот и лесно можеше да се случи да биде погоден и некој од фудбалерите.

- Оглас -

Најнови вести