Хавиер Занети ги испочитува навивачите на Интер во Разград, има и Македонци

Легендата на Интер и актуелен потпретседател на клубот, Хавиер Занети се сретна со група од 250-300 приврзаници на „нераѕурите” во комплексот „Островче” во близина на Разград, каде Интер вечерва му гостува на Лудогорец во меч од 16-финалето во Лига Европа. Аргентинецот разговараше и се сликаше со фанови од Бугарија, Грција, Македонија, Косово и Романија кои допатуваа да го бодрат Интер.

Од навивчкиот клуб на Интер во Бугарија, Занети доби икона.

 

- Оглас -

Најнови вести