Хет-трик на Нејмар, катастрофа на Црвена ѕвезда, победа на Шалке 04 (Видео)

Напаѓачите на Пари Сен Жермен беа расположени за голови, сите дадоа најмалку еден за победата од 6-1 против Црвена ѕвезда. Вечерва блескаше Нејмар со хет-трик и со два прекрасни голови од слободен удар. По еден погодок си запишаа и Кавани, Ди Марија и Мбапе.

Почесниот погодок за Црвена ѕвезда, прв во ЛШ по 26 години, го постигна Марко Марин.

https://www.youtube.com/watch?v=mHOCuE–1O4

Во последен момент, во Москва се разбуди германскиот Шалке 04 и со голот на Вестон Мекени во 88-мата минута победи со 1-0.

https://www.youtube.com/watch?v=nVXvAQTDCpc

Од 21 часот почнуваат уште шест дуели од второто коло во фазата по групи во ЛШ.

- Оглас -

Најнови вести