Хорор на „Емирати“: Луис го нокаутира Раул, напаѓачот на Вулвс изнесен на носилки (видео)

Околу десетина минути траеше прекинот на мечот на „Емирати“, откако Давид Луис и Раул Хименес се судрија со главите при воздушен дуел, а подебелиот крај го извлече напаѓачот на Вулверхемптон.

Двајцата останаа да лежат на тревата, медицинските тимови на двете екипи веднаш интервенираа, а дури по 10 минути успеаја да го изнесат Раул од теренот на носилки.

Стоперот на Арсенал помина многу подобро, продолжи да игра со преврска на главата.

https://twitter.com/MessiMX10i/status/1333131847824502787

- Оглас -

Најнови вести