Хрватска, Холандија и Швајцарија немаат друг избор, освен да победат (Фото)

6885 – Летонија – Хрватска (18:00)

Репрезентацијата на Хрватска е апсолутен фаворит за победа на гостувањето кај Летонија, но повторно ќе чека услуга од другите селекции во групата за да се пласира на Европското првенство во Германија. Хрватите ја совладаа Летонија со 5-0 на домашен терен во овие квалификации, а низ историјата одиграле вкупно пет натпревари и секогаш победувала Хрватска.

Предлог тип: 2-2 & 3-6 (2.02)

 

6888 – Швајцарија – Косово (20:45)

Швајцарија со победа над Косово и официјално ќе си го обезбеди пласманот на Европското првенство, а двете репрезентации имаат интересна традиција во меѓусебните натпревари. Тие имаат одиграно само два натпревари, и двата завршиле нерешено со голови во двете мрежи. “Гол-гол“ се очекува да биде и денес, со таа разлика што сега нема да биде нерешено.

Предлог тип: 1 & ГГ (3.05)

 

6051 – Израел – Романија (20:45)

На репрезентацијата на Романија потребен ѝ е само бод да го обезбеди пласманот на Европското првенство, додека Израел само со победа ќе продолжи да се надева за прв историски пласман на континентален собир. Последните два натпревари помеѓу овие две екипи завршија нерешено, а само еднаш во осумте натпревари биле постигнати повеќе од три голови.

Предлог тип: 1Х & 0-3 (1.88)

 

6886 – Холандија – Ирска (20:45)

Холандија мора да победи ако сака на Европско првенство, а Ирска мора да загуби ако сака да оди во плеј-офот. Ова ќе биде најчудниот натпревар денес, пред се поради правилата на УЕФА за квалификациите. Холандија со победа и теоретски ќе го визира пласманот на Европското првенство и ќе заврши пред Грција, додека Ирска мора да загуби ако сака да оди во бараж, со оглед на тоа дека доколку Грција се пласира на ЕП, Холандија оди во баражот.

Предлог тип: 1 & Т1 3+ (2.05)

 

6735 – Германија – Турција (20:45)

Репрезентацијата на Германија се подготвува за Европското првенство на кое ќе биде домаќин, а одлична контролка ќе имаат против Турција која веќе си го обезбеди пласманот на шампионатот. Германците после Светското првенство одиграа девет пријателски натпревари, од кои шест завршија “гол-гол“, додека во меѓусебните натпревари, четири од последните пет завршија со голови двете мрежи.

Предлог тип: ГГ & 1+I&1+II  (1.92)

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести