Играч на НФЛ шампионот направи мегаскандал каков што не се памети во историјата (Видео)

НФЛ-ѕвездата Антонио Браун, кој заработува 3,1 милиони долари по сезона во Тампа Беј буканирс, со еден непромислен потег остана без работа. Браун среде меч на гостувањето во Њујорк кога виде дека нема да биде во тимот за претстојната акција, се налути, ги соблече дресот и ракавиците и си замина од терен.

Браун е познат како проблематичен, но никој не очекуваше дека ќе приреди ваков скандал среде натпревар. По мечот, тренерот на Тампа беј рече дека Антонио веќе не е нивен играч, во авионот со кој се вратија дома го немало Браун, а НФЛ-играчот бил виден во едно такси во Њујорк и бил насмеан.

 

- Оглас -

Најнови вести