Играч на Цедевита го постигна најлудиот кош во АБА лигата (видео)

Цедевита олимпија го надигра Борац со 97:88 во мечот од седмото коло во АБА лигата, во кој се виде најлудиот постигнат поен во досегашниот дел од сезоната.

На една секунда до крајот од третата четвртина, Дан Душчак ја прими топката и преку цел терен со хорог шут погоди во противничкиот кош. Несвојствениот шут беше толку прецизен, што Душчак погоди „без коски“.

https://twitter.com/ABA_League/status/1328028075133636610

- Оглас -

Најнови вести