Историска ноќ во Хјустон – Ракетите испукаа црни рекорди, Мемфис славеше со 49 поени разлика

Играчите на Хјустон фрлаа бунари и го доживеаја 11-тиот пораз по ред, а поставија и неколку неславни клупски рекорди.

Слични вести...