Ја нема среќата на Алегри и Инѕаги – Баерн размислува за промена на Нагелсман

Баерн Минхен сериозно ја разгледува опцијата за смена на Јулијан Нагелсман. Германскиот првак четири кола нема победа во Бундеслигата, а во последното коло го доживеа и првиот пораз сезонава.

Иако во Лигата на шампионите им оди одлично и ги победија Интер и Барселона, очигледно не е сè толку розово во соблекувалната на Баварците.

Според некои инфорации, доколку дојде до тренерска промена, Баерн планира да го ангажира Томас Тухел.

- Оглас -

Најнови вести