Јан Рајт и Идрис Елба го претставија новиот дрес на Арсенал (видео)

Арсенал во новата сезона ќе носи дресови дизајнирани од брендот „Адидас“. По неколку години соработка со „Пума“, Топчиите повторно ќе носат униформа изработена од германскиот спортски бренд.

Во видео спотот неколку играчи на Арсенал се појавија заедно со клупската легенда Јан Рајт, како и познатиот британски актер Идрис Елба, кој е верен фан на тимот од „Емирати“.

- Оглас -

Најнови вести