Јубилејниот поен мора да биде посебен (видео)

Актуелниот првак Сент Луис блуз славеше на гостувањето кај Торонто мејпл лифс со конечни 3-2 благодарение на Алекс Пјетранџело и неговиот јубилеен поен во НХЛ-лигата. Канаѓанецот го запиша 400-тиот поен (погодоци + асистенции) во кариерата, а не можеше да одбере подобар момент за да го оствари.

Пјетранџело погоди за 3-2 од невозможен агол на 12 минути до крајот на мечот и ги остави сите да се чудат како успеа да го протне пакот низ гужвата пред голот на Торонто.

Во меѓувреме, Колумбус блу џекетс ја оствари првата победа во сезоната по два порази во низа совладувајќи го тимот на Бафало сејберс со 4-3 во дополнителниот период.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести