Јуве тргна само со еден Италијанец во составот, па го прими најбрзиот гол во историјата на торинските дербија (Видео)

На градското дерби помеѓу Јувентус и Торино поставен е рекорд за најбрз гол во историјата на нивните лигашки дуели.

Биковите поведоа само по 92 секунди игра и тоа е најбрз гол во првенствен дуел на Дерби дела Моле, како што го нарекуваат торинското дерби. Јуве, кај кого само Фаџоли е Италијанец во стартниот состав, излезе од почетниот шок и во 16-тата минута израмни со гол на Колумбиецот Квадрадо.

Ова е голот на Карамох за водство на Торо:

- Оглас -

Најнови вести