Јувентус не се плаши, „гол-машината“ на Роналдо си работи (Видео)

Јувентус стигна до петтта победа во петтото коло на италијанската Серија А, откако со 2-0 го победи Фрозиноне на гостински терен. Иако „старата дама“ беше апсолутен фаворит, до победата стигна благодарение на два погодоци во последните 10 минути од мечот.

Фрозиноне одлично се бранеше сè до 81-вата минута. Тогаш, по една мешаница, топката стигна до Роналдо, кој излезе сам пред голот на домаќините и погоди за 1-0. За Роналдо ова е трет погодок сезонава и најавува дека полека се прилагодува на играта во италијанското Калчо.

Победата на шампионот ја потврди Бернардески со погодокот во 94-тата минута и „старата дама“ стигна до 15-тиот бод, потврдувајќи дека и оваа сезона е главен претендент за Скудетото.