Јувентус за јануари си договори засилување од Манчестер сити

Управата на Јувентус веќе си договори засилување од Премиер лигата за претстојниот зимски преоден рок, кој започнува на први јануари.

Италијанските медиуми пишуваат дека Јувентус ги договорил сите детали со Манчестер сити за трансферот на Калвин Филипс, кој не добива шанса од менаџерот Хосеп Гвардиола.

Договорено е Филипс вториот дел од сезоната да го помине во Јувентус на позајмица, а налето ќе преговара со Граѓаните за откупување на договорот за 50 милиони евра.

- Оглас -

Најнови вести