Динамо гази со трансферите – Му продаде играч на Лајпциг за 16 милиони евра и Германците ќе го плаќаат за да продолжи да игра на „Максимир“

Јошко Гвардиол очекува само промоција во редовите на бундеслигашот, а Лајпциг ќе го остави да игра за тимот од Загреб извесно време и ќе го плаќа талентираниот дефанзивец.

Слични вести...