Како во Саудиска Арабија се славеше голот за водство против Аргентина (Видео)

Навивачите во Саудиска Арабија беа апозитивно изненадени кога нивната селекција со 2:1 ја победи Аргентина во првото коло од Мундијалот во Катар. Фановите кои групно го гледаа мечот, едноставно не знаеја како да се израдуваат, па покажувањето среќа за погодокот ја изразија на најразличен начин.

Едно од најчудните славења кое се појави на социјалните мрежи е кога еден навивач од среќа ја извади вратата од шарките и ја фрли во дворот пред куќата, додека сите останати фанови скокаа од радост и се прегрнуваа.

- Оглас -

Најнови вести