Ибрахимовиќ со кунг-фу потег до 500 гола во кариерата (Видео)

Ѕвездата на Лос Анџелес галакси, Златан Ибрахимовиќ, на спектакуларен начин го постигна својот 500-ти гол во кариерата. За негова жал, тимот го загуби мечот против првакот Торонто, но никој не може да му го одземе правото на Швеѓанецот да се пофали дека е третиот активен фудбалер по Лионел Меси и Кристијано Роналдо, кој има барем 500 гола во клупската и репрезентативна кариера.

Ибрахимовиќ има 438 гола на 747 настапи за Малме, Ајакс, Јувентус, Интер, Барселона, Милан, ПСЖ, Манчестер јунатед и ЛА Галакси. За националниот тим на Шведска, има 114 настапи и 62 гола. Во американската МЛС лига, има 17 гола на 18 меча.

Погледнете го 500. гол во кариерата на феноменалниот Ибра:

- Оглас -

Најнови вести