Каква атракција, гол на сезоната во Шпанија, штета што го прими баш Столе Димитриевски (Видео)

Селта го победи Рајо Валјекано со 2-0, двоен стрелец беше Браис Мендес, а вториот гол ќе конкурира за најубав сезонава.

При првиот погодок, Димитриевски имаше несигурна интервензија, не ја боксуваше добро топката и таа дојде кај Мендес кој даде гол. За 2-0, Мендес погоди со пета, по нафрлување на Суарес од корнер.

Погледнете го голот кој за многумина е најатрактивен сезонава во Ла Лига:

- Оглас -

Најнови вести