Калабалак во Португалија – Израмнија со последниот шут, па фатија да се тепаат (Видео)

Фудбалерите на Есторил и на Белененсес приредија бурна завршница на мечот во португалското првенство, а по драмата и израмнувањето на гостите со последниот шут на мечот дојде и до тепачка.

Белененсес по долга акција израмни на 2:2 во 96. минута и освои знаачен бод во битката за опстанок, што не им легна добро на домашните навивачи и играчи.

Најпрво реагираше публиката, па имаше навивачи што сакаат да скокнат на терен и да се тепаат со гостинските играчи, а потоа тоа го сторија домашните фудбалери.

Имаше голема гужва, а судијата покажа три црвени картони.

Last minute goal from Sandro at Estoril x B SAD, ended up with a mayhem between both teams and 3 red cards (Caralho) from soccer

- Оглас -

Најнови вести