Каљари настрада на „Сан Сиро“, Милан првпат сезонава даде пет гола (Видео)

После пауза од една година, Милан повторно на еден официјален натпревар постигна пет голови, и со победата од 5-1 го осигура второто место во Серија А за оваа сезона.

Росонерите беа предводени од Пулишиќ и Леао кои беа разиграни во второто полувреме. Поразот за Каљари значи чекор назад во битката за опстанок, но тимот од Сардинија е со реални шанси да остане прволигаш.

- Оглас -

Најнови вести