Канаѓаните останаа перфектни, втора победа и за Полска

Канада останува перфектна во групата Б по два одиграни меча. По триумфот над холандската селекција со 3-0, Канаѓаните денес со иденчитен резултат беа подобри од Египет (27-25, 30-28, 25-19). Николас Хоанг беше најдобар во составот на Канада, со 24 поени, додека втор двоцифрен по бројот на поени беше Џон Гордон Перин. Ахмед Шафик беше најефикасен за египетската репрезентација, реализараше 17 поени.

Полска, исто така, забележа убедлив триумф, со конечни 3-0 (25-14, 25-12, 25-15) беше подобра од јужноамеринаската репрезентација на Порторико. Сливка и Биниек беа најзаслужни за втората победа за полскиот состав, со 13, односно 12 поени, а како трет најефикасен заврши Кончановски. Маурис Торес со осум поени е најдобриот поентер за Порторико.

- Оглас -

Најнови вести