Кариус, Бонучи, Санчес… ги предводат големите фудбалски промашувања

Лука Модриќ е најдобриот играч за сезоната 2017/18 во изборот на ФИФА, а паралелно со идеалниот тим на ланската сезона, доаѓа и составот од 11 играчи што се прогласени за фудбалски промашувања.

Во изборот на реномираната „Марка“, на голот е Кариус, кој имаше две катастрофални реакции во финалето на ЛШ и беше директен виновник за поразот на Ливерпул од Реал Мадрид.

Во составот се и Бонучи, кој потфрли во дресот на Милан, потоа и Санчес, играч кој не ги исполни очекувањата во Манчестер јунајтед.

Во формација 3-4-1-2 еве го идеалниот состав на играчите што според „Марка“, најмногу разочараа во ланската сезона:

Кариус – Линделеф, Бонучи, Хеведес – Гансо, Бакајоко, Снајдер, Озил – Санчес – Ихеаначо и Вјето.

- Оглас -

Најнови вести