Катастрофален старт на Гран-При Италија – Маркес и Бањаја испаднаа, Морбидели падна, па се врати (Фото)

Марк Маркес, Пако Бањаја и Франко Морбидели имаа лош старт на трката за Големата награда на Италија во Мото ГП, а сите тројца излетаа од патеката во Мугело.

Маркес прв загуби контрила на моторот и мораше да се откаже, а по него и водечкиот во тој момент Бањаја и Морбидели се најдоа во песокот крај патеката.

Бањаја се откажа, а Морбидели успеа да се врати и да ја продолжи трката, што почна катастрофално за тројца познати асови во мотоциклизмот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести