Касемиро сакаше да мами, Анчелоти не му дозволи (Видео)

Карлос Енрике Касемиро е фатен од ТВ-камерите како се обидува да мами, но менаџерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти, не му дозволи на одличниот играч намерно да заработи жолт картон на дуелот со Шериф во Тираспол.

Реал победи рутински со 3:0, а идејата на Касемиро беше да добие жолт картон со кој би паузирал на следниот меч со Интер, што не е важен за Кралевите бидејќи и двете екипи се пласирани во осминафиналето во Лигата на шампионите.

Cameras caught Casemiro asking Ancelotti if he should get a yellow to miss the match against Inter and go into the knockout stage with a clean slate. Ancelotti with a firm no from soccer

Ако Касемиро добиеше жолт картон со Шериф, ќе паузираше против Интер и ќе ги исчистеше жолтите картони за настап во нокаут-фазата.

УЕФА ги казнува таквите обиди ако се докаже дека играчот намерно добил жолт картон, па останува да се види дали ќе има некаква казна за Касемиро за обидот што го фатија камерите на вчерашниот меч во Тираспол.

 

- Оглас -

Најнови вести