Ќе му „пушти“ ли Реал на Атлетико Мадрид? Супер типот нуди одлична квота за победа на „јорганџиите“

Мечот меѓу Атлетико Мадрид и Реал Мадрид ќе биде еден од најинтересните од денешната спортска понуда.

На домаќините потребна им е победата за да го потврдат учеството во Лигата на шампионите следната сезона, додека Реал нема никаков резултатски мотив. Супер типот на Sport Life нуди одлична квота за победа на „јорганџиите“ која истата изнесува 2.25.

Интересно е тоа што за да даде Атлетико два погодоци, има коефициент од 2.17, додека за три погодоци на средбата има понудено квота од 2.03.

Покрај оваа, има и навистина многу интересни средби од оваа специјална понуда за обложувачите, каде што со зголемени квоти, ќе имаат уште поголеми добивки.

 

- Оглас -

Најнови вести